Citat dana

"Ljubite jedni druge kao što sam ja vas ljubio!"

Iv 15, 12

Vrijeme kod nas

Foto dana

Karikature

humor_felix_gk_5_17_w-696x806.jpg

Kontakt

Radunice bb

72230 Žepče

Bosna i Hercegovina

Tel/fax ++387 32 885067

Dječje ljeto u Radunicama – Drugi i treći dan

Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna
 

 

Od 14. do 17. srpnja u Župi Svete Ane u Radunicama je održano Dječje ljeto. Bilježeći svoje dojmove i taj dan, mladi su ovako opisali drugi dan Dječeg ljeta, koje je posjećalo na kasnu jesen – zbog kiše i haldnog vremena:

Drugi dan dječjeg ljeta u župi sv. Ane i Joakima- Radunice započeo je molitvom na temu milosrđe i ljubav. Nakon molitve djeca podijeljena u grupe uputila su se pod vodstvom svojih animatora na radionice. Na radionicama je bilo veselo i kreativno, pomagali su jedni drugima te osjetili u svojim srcima ljubav i zajedništvo. Iako nas ni drugi dan nije baš poslužilo vrijeme, to nas nije spriječilo da ostvarimo svoje ciljeve. Mi smo s našom hrabrom i veselom dječicom prije ručka uhvatili ritam i zaigrali naše tradicionalno izvorno kolo. Nakon ručka prisjetili smo se prošlogodišnjeg dječjeg ljeta gledajući slike. Budući da smo u godini milosrđa pokušali smo djecu potaknuti da o njemu razmisle gledajući kratki filmić koji nosi poruku: „ Jednostavno djelo milosrđa stvara krugove na vodi koji se vraćaju natrag tebi. “ Natjecateljskim i timskim duhom zaokružen je ovaj drugi dan koji smo proveli zajedno igrajući igru „ Misionari “. Na kraju ovog dana upriličena je molitva koja je najvažniji dio ovoga programa u kojoj smo se  Bogu zahvalili za Isusa Krista i ovaj dan koji smo proveli u zajedništvu. – napisale su NIKOLINA I ANTONIJA .

U subotu je bio treći dan druženja, molitve i igre. Na početku dana je, nakon molitve, otpjevana pjesma „Bože tebi pjevam ja“! i „Silan Bog“. Cijeli dan se provlačio moto susreta „Naš Bog on je silan Bog!“

Magdalena M. je ovako opisala treći dan kampa: „Podjeljeni u sekcije, zajedno s animatorima su odradili predviđene aktivnosti, a onda se spustili u dvoranu na ručak. Za sve sudionike je bila predviđena pizza i sendviči, koje djeca jako vole. Taj ručak je darovao restoran „Californija“, čiji je vlasnik Josip zvani Čarli naš župljanin. Poslije ručka smo pogledali slike od prethodnog dana, zatim video o Nadbiskupijskom centru za pastoral mladih „Ivan Pavao II.“ U trajanju od deset minuta. Centar je pomogao da možemo održati ovo Dječje ljeto, na čemu im zahvaljujemo. Vlč. Marko Jukić, misionar u Peruu nam je potom progovorio o svom poslanju u toj zemlji i dočarao kako izgleda život u toj dalekoj zemlji. Njemu se pridružio i vlč. Milan Ivančević, salezijanac, govoreći o Don Boscu i salezijanskoj karizmi. Više svećenika iz naše župe su salezijanci, pa smo se htjeli upoznati i sa tim redom u crkvi. ... Dan je kao i obično završen zahvalnom molitvom i pjesmom. Po napisanim dojmovima djece, očarani su sekcijama, prezentacijom i čitavim danom. Djeca su naučila da trebaju slušati, voljeti i poštovati druge, činiti samo dobra djela i ne činiti loše drugima. Da nauče nešto potrebno i korisno za život je bio cilj nas animatora, našeg vlč. Ilije Orkića, te cilj samog dječjeg ljeta. Bog vidi naša djela, je „NAŠ BOG ON JE SILAN BOG!“

I.o.

 

Broj posjeta

Broj prikaza (hitova) članaka
354867

Tko je online

Imamo 35 gostiju i nema članova online