Citat dana

"Ljubite jedni druge kao što sam ja vas ljubio!"

Iv 15, 12

Vrijeme kod nas

Foto dana

Karikature

karikature0001.jpg

Kontakt

Radunice bb

72230 Žepče

Bosna i Hercegovina

Tel/fax ++387 32 885067

Drugi Susret duhovnih zvanja župe Radunice

Susret je započeo u 9 sati okupljanjem u župnoj kući. Svetu misu u 10 sati je predvodio župnik Ilija, a odazvalo se i dosta župljana, koji su došli vidjeti svoju rodbinu – Bogu posvećene osobe. Župnik se u propovijedi osvrnuo na misao iz evanđelja: tko ima – dat će mu se... Samo otvoreni primaju, dok zatvoreni prema Bogu i bližnjima ne mogu primati – pa zato gube. Kako se susret slavi dan nakon patrona župe, osvrnuo se i na zgodu s Ilijom proroko, koji je susreo Boga u tišini – tihom i blagom lahoru! Tako i sve Bogu posvećene osobe cijene vrijeme tišine, koja se posebno može osjeti u zavičaju i raduničkom kraju.  

 Nako mise uslijedilo je fotografiranje i zajednička kava svih „misara“.

U dvanaest sati su se svećenici i časne sestre okupili u župnoj dvorani, a župnik ih je informirao o aktivnostima u župi, kao i planovima za obnovu u narednom razdoblju. U župi izlazi župni listić, održano je treće Dječje ljeto, obnovljena je župna kuća i dograđena terasa sa garažom. U župi se trenutno događaju kampovi za mlade koje organizira NCM „Ivan Pavao II.“ Iz Sarajeva. A planovi su obnoviti kapelu na Nišanu, zamjeniti prozore i vrata na crkvi, obnoviti zidove u crkvi i zamjeniti elektro-instalacije. U planu je i uređenje u narteksu jedne male kapele za slaviti misu u zimskim mjesecima, koju bi bilo lako zagrijati. Sudionici su iznijeli želju da se u prezbiterij vrati stari oltar svete Ane, koji je prenešen u sporednu lađu kod proširenja crkve prije pedeset godina. Uslijedila je diskusija, kao i riječi zahvale za pripremljen susret duhovnih zvanja, kao i inicijativa za prikupljanje materijala za pisanje knjige o Župi.

Novi susret je dogovoren za dogodine, dan poslije svete Ane – 27. srpnja. 

Broj posjeta

Broj prikaza (hitova) članaka
299129

Tko je online

Imamo 327 gostiju i nema članova online