Citat dana

"Ljubite jedni druge kao što sam ja vas ljubio!"

Iv 15, 12

Vrijeme kod nas

Foto dana

Karikature

felix-27.jpg

Kontakt

Radunice bb

72230 Žepče

Bosna i Hercegovina

Tel/fax ++387 32 885067

Dječje ljeto u Radunicama 2018.

Poglavicu Vjetar u kosi  u Radunicama dočekala tri plemena

Dana 29. lipnja, u župi sv. Ane- Radunice, održan je drugi dan Dječjeg ljeta. Usprkos hladnom i kišovitom vremenu 20-ak hrabrih mališana odlučilo je ispuniti svoj dan druženjem, smijehom i zabavom. Dan smo otvorili molitvom u župnoj crkvi, nakon čega smo se podijelili u tri skupine i nastavili svoj rad u radionicama. Ove godine od radionica naši animatori spremili su sportsku, kreativnu i plesnu. Sretni smo jer su naši mališani pokazali svoju kreativnost i darove koje svatko od njih nosi u sebi i nesebično ih podijelili s nama te tako uljepšali i obogatili naš dan. Nakon zajedničkog ručka u župnoj dvorani odmarali smo se uz animirani film Rode kroz koji smo mogli vidjeti kako je lijepo osjećati dobrotu obitelji i toplinu pripadnosti te snagu koju čovjek pronalazi u traženju smisla i ispunjenja. Onda su nas obavijestili kako će nas posjetiti poglavica Vjetar u kosi pa smo se morali pripremiti za njegov dolazak. Naši mali indijanci  bili su podijeljeni u tri plemena: Čopor rozih vukova, Sioux-i i Mali čovječuljci te su plesom karakterističnim za svoje pleme pozdravili poglavicu. Nakon pozdrava poglavica je bio jako sretan i odlučio je započeti zajedničke igre između plemena kako bi se svi međusobno upoznali. Možemo reći kako su igre zbližile plemena, a na naša lica izmamila osmijeh i radost. Umjesto tradicionalnog druženja uz lulu mira, mi smo svoje zaključili zajedničkim plesom te fotografijom s poglavicom. Vjetar u kosi je nastavio svoj put obilazeći okolna sela, a mi smo se uputili u crkvu na zajedničku molitvu nakon koje smo, već pomalo umorni, otišli kućama i s nestrpljenjem čekamo sljedeći susret.

Treći dan je protekao u dječjoj igri, zajedničkom ručku, te molitvom zajedničke krunice kod kapelice u Lučićima.

U nedjelju navečer je bila roštiljada i prigodan program za djecu i sve župljane. Animatori su napravili predstavu šaljivog i zabavnog karaktera. Sudionici su mogli licitirati za slike koje su nastalae na ovom Dječjem ljetu, ili odgovarati na kviz pitanja.

Nakon programa svi su mogli ostati i gledati nogometnu utakmicu Hrvatska – Danska.

Broj posjeta

Broj prikaza (hitova) članaka
299055

Tko je online

Imamo 224 gostiju i nema članova online