Citat dana

"Ljubite jedni druge kao što sam ja vas ljubio!"

Iv 15, 12

Vrijeme kod nas

Foto dana

Karikature

humor_21.jpg

Kontakt

Radunice bb

72230 Žepče

Bosna i Hercegovina

Tel/fax ++387 32 885067

Svetkovina Krista Kralja svega stvorenja

BOŽJE KRALJEVSTVO se objavljuje samo poniznima i malenima, a ne mudrima i umnima ovoga svijeta (Mt 11, 25), objavljuje se Isusovim učenicima, a ne ljudima izvana, za koje sve to ostaje zagonetnim. (Mk 4, 11) Jednostavni i ponizni mogu jasno razumjeti! Božje Kraljevstvo je uvijek ponuda, nikad prisila. Bog nudi, mi prahvaćamo ili odbijamo. Blago onima koji povjeruju!

ŠTO JE KRALJEVSTVO BOŽJE? 

– Nije mjesto nego događaj; događaj spasenja: Isus ga naviješta i pokazuje. Poziva!

– Eshatološki događaj: Već je tu, ali još ne sasvim. Već došao i ostvaruje se polako.

– Djelo je Božje: besplatni dar. Dar koji možemo primiti.  U toj riječi:  kraljevstvo Božje  izražena su sva čovjekova nadanja i čežnje. Iščekivanje pravednosti za siromahe i bespomoćne, istinskog mira (šalom). 

Kad dođe Kraljevstvo Božje nestati će svaka ljudska patnja, nestati će suze i muka: slijepci će progledati, gladni pravednosti će doći na svoje, hromi hodati, nečisti biti očišćeni, gluhi čuti, mrtvi uskrisivati, siromašnima će se naviještati poruka spasenja.

 

 

 

 

 

 

Broj posjeta

Broj prikaza (hitova) članaka
299106

Tko je online

Imamo 294 gostiju i nema članova online