humor_smijesne-slike.jpg

Duhovni kutak župe

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Krunica u svibnju i listopadu. Ova dva mjeseca su na poseban način posvećena Blaženoj Djevici Mariji, kada njoj u čast održavamo svibanjsku i listopadsku pobožnost kroz molitvu krunice, litanija i drugih Gospinih molitva.

Mise su večernje u tim mjesecima, kako bi više svijeta moglo doći na pobožnost.

Križni put - Kroz korizmeno vrijeme na osobit način se prisjećamo muke i smrti Spasitelja našega Isusa Krista, prije svega kroz pobožnost Križnoga puta petkom poslije podne te nedjeljom prije pučke mise. Križni put predvodi župnik uz sudjelovanje mladih koji čitaju postaje te ministranata koji nose križ i svijeće. Križni put je dobro posjećen.

Zornice kroz došašće – U došašću se svakog jutra služe rane mise zornice u 6.30 sati. To su omiljene mise puka od davnina koje simboliziraju našu budnost u vrijeme priprave za Božić, za dolazak malenog djeteta Isusa. Zornice su jako dobro posjećene. Razlog početka zornice u 6.30 je zbog školskog autobusa u 7 sati, kako bi mogli na vrijeme doći u školu.