Humor_felikss_41.jpg

Uočnica u župi Sv. Ilije proroka u Novom Šeheru

Korisnička ocjena: 0 / 5

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Svetom misom uočnicom, u predvečerje Svetog Ilije, župa Novi Šeher je započela proslavu svog patrona. Misa je slavljena u Ponijevu, na mjestu gdje je bila stara kapela  - za uspostave župe 1854. godine.

Nakon pozdrava župnika Fra Josipa Tomasa, okupljenom puku Božjem progovorio je i predslavio misno slavlje osovski župnik fra Antun Perković. U propovijedi se iznio primjer tri sjemenke, koje su nikle, a iz njih ponikla tri stabla: jela, bukva i hrast. Na primjeru hrasta, koji je duboko pustio korijene i lagano rastao, propovijednik je uputio poruku o važnosti ukorijenjenosti u Boga, naglašavajući ustrajnost i franjevaca u navještanju Božje riječi u Bosni i Hercegovini. Na samoj misi se okupilo nekoliko stotina vjernika iz Novog Šehera i okolnih župa žepačkog kraja.

Nakon mise se svijet sa zavjetnom slikom iz Ponijeva uputio u župnu crkvu u procesiji, moleći krunicu i litanije Sviju svetih. Završni blagoslov je okupljeni puk primio pred župnom crkvom u Novom Šeheru.

Glavno misno slavlje na sam dan svetog Ilije proroka predslavit će fra Nikola Kozina, student crkvene povijesti u Rimu.

TiFili©o