Dječje ljeto u Radunicama – Drugi i treći dan

Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

Od 14. do 17. srpnja u Župi Svete Ane u Radunicama je održano Dječje ljeto. Bilježeći svoje dojmove i taj dan, mladi su ovako opisali drugi dan Dječeg ljeta, koje je posjećalo na kasnu jesen – zbog kiše i haldnog vremena:

Drugi dan dječjeg ljeta u župi sv. Ane i Joakima- Radunice započeo je molitvom na temu milosrđe i ljubav. Nakon molitve djeca podijeljena u grupe uputila su se pod vodstvom svojih animatora na radionice. Na radionicama je bilo veselo i kreativno, pomagali su jedni drugima te osjetili u svojim srcima ljubav i zajedništvo. Iako nas ni drugi dan nije baš poslužilo vrijeme, to nas nije spriječilo da ostvarimo svoje ciljeve. Mi smo s našom hrabrom i veselom dječicom prije ručka uhvatili ritam i zaigrali naše tradicionalno izvorno kolo. Nakon ručka prisjetili smo se prošlogodišnjeg dječjeg ljeta gledajući slike. Budući da smo u godini milosrđa pokušali smo djecu potaknuti da o njemu razmisle gledajući kratki filmić koji nosi poruku: „ Jednostavno djelo milosrđa stvara krugove na vodi koji se vraćaju natrag tebi. “ Natjecateljskim i timskim duhom zaokružen je ovaj drugi dan koji smo proveli zajedno igrajući igru „ Misionari “. Na kraju ovog dana upriličena je molitva koja je najvažniji dio ovoga programa u kojoj smo se  Bogu zahvalili za Isusa Krista i ovaj dan koji smo proveli u zajedništvu. – napisale su NIKOLINA I ANTONIJA .

U subotu je bio treći dan druženja, molitve i igre. Na početku dana je, nakon molitve, otpjevana pjesma „Bože tebi pjevam ja“! i „Silan Bog“. Cijeli dan se provlačio moto susreta „Naš Bog on je silan Bog!“

Magdalena M. je ovako opisala treći dan kampa: „Podjeljeni u sekcije, zajedno s animatorima su odradili predviđene aktivnosti, a onda se spustili u dvoranu na ručak. Za sve sudionike je bila predviđena pizza i sendviči, koje djeca jako vole. Taj ručak je darovao restoran „Californija“, čiji je vlasnik Josip zvani Čarli naš župljanin. Poslije ručka smo pogledali slike od prethodnog dana, zatim video o Nadbiskupijskom centru za pastoral mladih „Ivan Pavao II.“ U trajanju od deset minuta. Centar je pomogao da možemo održati ovo Dječje ljeto, na čemu im zahvaljujemo. Vlč. Marko Jukić, misionar u Peruu nam je potom progovorio o svom poslanju u toj zemlji i dočarao kako izgleda život u toj dalekoj zemlji. Njemu se pridružio i vlč. Milan Ivančević, salezijanac, govoreći o Don Boscu i salezijanskoj karizmi. Više svećenika iz naše župe su salezijanci, pa smo se htjeli upoznati i sa tim redom u crkvi. ... Dan je kao i obično završen zahvalnom molitvom i pjesmom. Po napisanim dojmovima djece, očarani su sekcijama, prezentacijom i čitavim danom. Djeca su naučila da trebaju slušati, voljeti i poštovati druge, činiti samo dobra djela i ne činiti loše drugima. Da nauče nešto potrebno i korisno za život je bio cilj nas animatora, našeg vlč. Ilije Orkića, te cilj samog dječjeg ljeta. Bog vidi naša djela, je „NAŠ BOG ON JE SILAN BOG!“

I.o.