humor_felix_gk_5_17_w-696x806.jpg

Dječje ljeto u Radunicama 2016.

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Drugu godinu za redom upriličeno je Dječje ljeto u župi Radunice, a planirano je održati od 14. do 17. srpnja tekuće godine.

Ovako su mladi iz Radunica opisali prvi dan ovogodišnjeg dječjeg ljeta:

Drugu godinu zaredom, naša župa Sv. Ane Radunice, zajedno s našim župnikom Ilijom Orkićem je organizirala „Dječje ljeto“. Unatoč tmurnom i kišnom danu, iskustvo od prošle godine nam je uvelike pomoglo da se još bolje pripremimo i dočekamo našu dječicu s osmjesima na licu i prihvatimo ih kao našu malu braću i sestre.

Cilj nam je bio privući djecu iz naše župe, tako malene a srcem velike župe, kao i djecu  iz drugih župa, da se upoznaju, sklope prijateljstva, nauče pomagati drugima, a i da im dane ispunimo veseljem, osmjehom i raznim igricama. Zajedno okupljeni, naš dan smo započeli molitvom i pjesmom u crkvi, uvodom u naš program. Naši vrijedni animatori, njih jedanaest, podijelili su djecu – njih pedesetak – u grupe, odnosno sekcije: sportska, ekološka, glazbena i kreativno. Kako bi bilo što bolje učinkovito i korisno, te bliski uzrastom jedni s drugima, podijelili smo ih po godištima u grupe. Iako smo očekivali sunce a ne kišu, radili smo malo u neobičnim uvjetima, ali jedno možemo reći: „Naš Bog od je silan Bog!“, pa se sve opet okrenulo na radost i veselje. Igre, molitvee, ručak, film „Mali princ“, i ostale domišljatosti su ispunile naš dan u kojem smo uživali svi zajedno. Stariji župljani su nam pomogli da imamo i ukusni ručak. Poruka koju smo spominjali iz filma „Čovjek dobro vidi samo srcem, je ono bitno je očima nevidljivo!“ – potakla nas je na razmišljanje. A naše je srce veliko i radosno zbog ovog dana.

Čitajući dječja razmišljanja i poruke na kraju dana, završili smo prvi dan s osmjehom i radosni što su nam se naše namjere uspjele, uz Božju pomoć i zagovor Sv. Ane.

Dan smo završili molitvom u 16.15 u crkvi. I kako Mali princ kaže: „Djeca moraju puno toga oprostiti odraslima“, zato molimo i našu djecu da oproste animatorima ako danas nismo ispunili očekivano. –Martina – Marko i Marko!

Dječje ljeto je u organizaciji Župe Svete Ane –Radunice, uz potporu Nadbiskupijskog centra za pastoral mladih „Ivan Pavao II.“ Iz Sarajeva i samih župljana iz Radunica. Ukupno šezdesetak i mladih i djece provode četri dana u crkvenom dvorištu, župnoj kući i crkvi, odrastajaći i usvajajući ljudske vrline i educirajući se za život.

Ovakav oblik pastorala pružio je dobre rezultate, te ga s radošću preporučujemo i drugim župama i zajednicama.

I.o.