humor_feelix_42.jpg

Kardinal Vinko krstio osmo dijete u obitelji Radić

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

U subotu, 9. srpnja 2016. Vinko kardinal Puljić, nadbiskup vrhbosanski je u župi Svete Ane - Radunice pod večernjom svetom misom krstio osmo dijete Joze i Zorice Radić.

Mali Mateo je rođen kao osmo dijete a sedmi sin. Kum na krštenju je bio Tomislav Miškić, sam otac šestero djece, nastanjen u istom selu - Gromilice u župi Radunice.

Nadbiskup Vinko je pohvalio odvažnost ovih roditelja i otvorenost životu. Istaknuo je da i sam potječe iz brojne obitelji, rođen kao dvanaesto dijete.

Župnik Ilija je u zahvali nadbiskupu napomenuo da je prije mjesec dana otvorena web stranica župe Radunice www.radunice-zupa.org, a na njoj se nalazi popis prikupljenih obitelji u kojima se rodilo sedmero, osmero ili više djece. Taj popis obuhvaća oko dvjesto majki i očeva s mnogobrojnim potomstvom, ali popis nije konačan, te ga župljani trebaju nadopuniti, kako bi tim očevima i majkama odali jedno priznanje zbog hrabrosti rađanja tolike djece.

Na kraju mise su se svi nazočni zajedno slikali s nadbiskupom i malim Mateom.