Mijenjamo svijet mijenjajući sebe - završen ekumenski kamp "Friedensgrund"

Na čelu s trenerima, predvođeni župnikom Ilijom, vlč. Šimom Maršićem i ocem Mladenom Drobnjakom, iskoristili su jutarnje sate za posjet obiteljima u Radunicama, kako bi s njima razgovarali o snazi vjere koja ih nosi kroz radosne, ali i teške trenutke svakodnevnice. Također su iskoristili priliku zahvaliti se obiteljima za njihovu nesebičnu podršku i gostoprimstvo, te osobito  zbog toga što su bili ti koji su doprinijeli da kamp i ostatak Radunica dišu kao jedna cjelina, tijekom svih kamperskih dana.

U poslijepodnevnim satima, mladi su s vlč. Šimom Maršićem i ocem Mladenom Drobnjakom razgovarali o važnosti tišine za svakog čovjeka jer je vrijeme provedeno u tišini s Bogom zapravo temelj odnosa s drugim ljudima. Naglasivši potrebu za izlaskom iz vreve svakodnevnice i susretom s Bogom koji progovara kroz lagani povjetarac, svećenici su potaknuli sudionike da, u satima koji su slijedili, pronađu mjesto i vrijeme kako bi se susreli sami sa sobom i s Bogom te razmisliti o svemu onome što ih tišti. Sudionici su svoje misli prelili na  papire, koji su tijekom svečane večrenje molitve stavljeni u vatru. Na ovaj simboličan način, molitve, želje, strahovi, ali i riječi zahvale, u obliku dima su se vinuli k Bogu, te su predani u Njegove ruke.

Nekoliko dana prije su mladi posjetili Maglaj - katoličku i pravoslavnu crkvu...

više na www.mladicentar.org