felix-25.jpg

Predstavljanje prvopričesnika u župi Lug-Brankovići

Misu su slavili vlč. Franjo Ivandić, župnik, vlč. Danijel Vidović, salezijanac koji djeluje u KŠC Don Bosco - Žepče i đakon Anto Vrhovac. Prvopričesnici su se predstavili u znaku lađe Kristove crkve. U tom znaku bit će i njihova prva pričest.

Prvopričesnici su na poziv đakona vlč. Ante odgovarala "Evo me!" i time još jednom potvrdili da žele biti Isusovi prijatelji. Prvopričesnici su izrekli i neka svoja obećanja. Svatko od njih izvukao je jednu molitvenu nakanu za koju će moliti svaki dan; za svoje roditelje, progonjene kršćane, misionare, nova duhovna zvanja, manje psovke, za krizmanike, radnike za susret HKM u Vukovaru i druge molitvene nakane. Liturgijsko slavlje svojim pjevanjem i sviranjem obogatili su članovi dječjeg zbora i zbora mladih pod vodstvom časne sestre Marinele Zeko, koja djeluje u  župama Maglaj i Lug-Brankovići. U našoj župi će ove godini biti samo jedan prvopričesnike: Anamarija Radić, kći Joze i Zorice.