Uređenje kapele i ograda na groblju Matijevića Brdo

Iako je relativno mali broj učesnika groblja, zauzetošću naših župljana i darom dobročinitelja uspjeli smo sanirati kapelicu: novi krov, vrh tornja, oluci, kao i postavljanje nove ograde oko groblja.

Prvi dio posla je završen u siječnju 2018. godine - kad je izmjenjen krov na kapelici.

Prošlog proljeća i ljeta (2019.) smo krenuli s prikupljanjem sredstava za ograđivanje groblja.

U prošloj, 2018. godini, općina Žepče je uradila prednju stranu groblja - postavljanje cokla i panel ograde. Ove jeseni je postavljena sva ograda. Stajalo nas je truda, ali Bogu hvala isplatilo se.

Također je kapelica okrečena izvana i iznutra. Dosta toga je učinjeno našim zalaganjem i radom.

Učinili smo koliko smo mogli i htjeli. Naravno, netko je malo više potegao dok su se gotovo svi uključili na razne načine.

Dobro bi bilo da se i u 2020. godini malo još potrudimo, te uradimo što je još potrebno.

Planiramo uraditi podzidu s prednje strane - da se zemlja ne osipa. Isto tako poraditi na samo prostoru ispred groblja, kao i još neke manje poslove (keramika, kapiju napraviti u dva dijela...).

Svima koji su pomogli i sudjelovali u radu ili u novcu darovali - iskreno zahvaljujemo.

Srednjovjekovni stećak na Matijevića Brdu - prenešen u groblje radi spašavanja, jer su drugi stećci, nažalost, uništeni. Ispod njega je kosturnica iz groblja koje je bilo nedaleko.

U ime župljana i učesnika groblja: Ilija, župnik