Djelo Svetog djetinjstva u našoj župi

Nakon mise smo blagoslovi djecu i njihov dar, te se zajedno pomolili i za sve gladne u svijetu. Ako želimo pomoći potrebnima -  moramo nešto sebi uskratiti. Takvu je praksu bivši župnik vlč. Andrija Janjić posebno njegovao, a župna zajednica je uvijek podržavala ovu inicijativu. Tako je bilo i ove godine na završetku Božićnog ciklusa doneseno petnaest kasica, a djeca su se poslije mise zajedno uslikala. Može se reći da je gotovo svaka obitelj koja ima djecu donijela misijsku kasicu! I djeca žele svojim darom učiniti da bude manje siromaštva i manje gladnih.

Iako ne možemo riješiti svjetske probleme, želimo posvjedočiti i svojim primjerom pokazati da možemo činiti mala dobra djela, a Bog će dati svoj blagoslov.

I.O.